به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده (MSP)، شما وظیفه دارید پشتیبانی IT  را برای همه شرکت ها مستقل از اندازه و شکل فراهم کنید. اما بدون داشتن یک بازاریابی موثربرای شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP)، فرصت به دست آوردن درآمد منظم ماهانه و رشد کسب و کارتان را از دست خواهید داد.

تجربه کار با شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP) به ما نشان داده که ایجاد سرنخ تجاری و متقاعدسازی کسب وکارها برای برون سپاری خدمات پشتیبانی شبکه کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است. پس برای به دست آوردن مشتریان بیشتر، نیاز به یک استراتژی بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP) دارید که به خوبی اجرا شده باشد تا بتوانید مشتریان هدف را جذب کرده و به روند فروش خدمات هدایت کنید.

بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP چیست؟

بسیاری از شرکت های پشتیبانی شبکه MSP تصور می‌کنند فعالیت‌های بازاریابی و فروش مشابهند، اما این طور نیست. بازاریابی MSP یک طرح، کمپین یا استراتژی طراحی شده بازاریابی برای تسهیل فروش خدمات IT مدیریت شده است. فعالیت‌های بازاریابی به شما در رسیدن به مخاطب هدف کمک می‌کنند و با تغییر انتظارات آنها شرایط تماس آنها با شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

از آنجا که فرایند فروش شرکت های پشتیبانی شبکه MSP بسیار مبتنی بر مشاوره است، شاید هفته‌ها، ماه‌ها و گاهی حتی سال‌ها وقتتان صرف بستن قرارداد منظم با یک مشتری شود. بازاریابی مؤثر شرکت های پشتیبانی شبکه MSP با تقویت و آموزش نکات اصلی باعث تسریع روند فروش می‌شود.

بیشتر بخوانید:  شبکه سازی (ده فرمانِ شبکه سازی)

هدف از بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP باید تعیین وقت ملاقات با مشتریان واجد شرایطی باشد که علاقمند به برونسپاری نظارت، تعمیر و نگهداری شبکه بر اساس قرارداد هستند.

اما درواقع صحبت از مستندسازی و راه اندازی استراتژی بازاریابی MSP ساده‌تر از انجام آن است. پس از کجا باید شروع کرد؟

استراتژی‌های بازاریابی شرکت های پشتیبانی شبکه MSP برای رشد MRR (سود ماهانه) شما

برای کمک به شما در درک بهتر استراتژی‌های بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP که دیگران در کسب و کارشان استفاده می‌کنند، یک بررسی بر روی بیش از 500  شرکت پشتیبانی شبکه MSP انجام دادیم. جدول زیر رایج‌ترین روش‌های ارتقا و فروش آنها برای ارائه خدمات IT مدیریت شده و ایجاد فرصت‌ها را نشان می‌دهد:

21 استراتژی مفید برای بازاریابی شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP)

21 استراتژی مفید برای بازاریابی شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP)

 

 

بیایید سه استراتژی بازاریابی برتر را بررسی کنیم.

بازاریابی از طریق ارجاع مشتریان به دیگران

بسیاری از کسب و کارها روی روش معرفی از طریق مشتریان و شبکه ارتباطی شان حساب میکنند. اما تعداد کمی از آن ها برنامه و روشی برای معرفی و ارجاع در نظر دارند. ارجاع و معرفی  شما ازطریق یک مشتری راضی بهترین راه برای جذب مشتری جدید است.

شما می‌توانید به طور فعال با ارائه تخفیف درصورت ارجاع، مشتری جدید بدست آورید یا با اجرای برنامه‌های رقابتی مشتریان را تشویق به ارجاع و معرفی بیشتر در یک دوره زمانی مشخص کنید. باید به طور منظم از مشتریانتان درخواست ارجاع کنید و از یک سیستم پاداش سخاوتمندانه برای مشتریانی که شما را ارجاع می‌دهند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای جامع اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی از طریق افراد تأثیرگذار

 

بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی تاثیر بسزایی بر روی فعالیت های بازاریابی و برندینگ دارند. شبکه‌های اجتماعی به شما در توسعه کسب و کارتان بعنوان یک متخصص قابل اعتماد، آگاهی بازار درمورد خدمات شما و ارتباط با مشتریان فعلی و آینده کمک می‌کند.

یک استراتژی موثر شبکه اجتماعی شما را ملزم به برنامه‌ریزی صحیح و منظم برای محتوا و پست‌های‌تان می‌کند. پست گذاشتن به صورت پراکنده چندان تاثیری نخواهد داشت. از یک پلتفرم برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود، انتشار اخبار با ارزش و جدید صنعت‌تان و ارائه راهنمایی‌های لازم برای مخاطبان‌تان استفاده کنید. با اضافه کردن تصاویر، فیلم و هشتگ، به محتوای خود شخصیت بدهید تا اعتبار بیشتر و خلاقیت فروش بیشتری بدست آورید.

بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از استراتژی‌های محبوب بازاریابی برای ارتقای کسب و کار است. ایمیل روشی ارزان و موثر برای ارتباط با رهبران IT و مشتریان، اشتراک گذاری اخبار شرکت و به روزرسانی محصول و محتوای آموزشی است.

هنگام اجرای استراتژی بازاریابی ایمیل، ایجاد یک لیست مشترک با کیفیت از مشتریان نکته‌ای کلیدیست. کارت‌های تجاری افراد مرتبط با حوزه صنعتی‌تان را جمع کنید، آدرس ایمیل مشتریان بالقوه را بگیرید و مطمئن شوید که مشتریان فعلی‌تان هم در لیست هستند.

بیشتر بخوانید:  آیا بازاریابی محتوا برای کسب و کار من مناسب است؟

چگونگی پیاده‌سازی یک استراتژی یکپارچه بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP

مواردی که در بالا درموردشان توضیح دادیم استراتژی‌های بازاریابی برتربرای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP بودند که برای فروش خدمات مدیریت شده بکار می‌روند. اما تجربه کار کردن با هزاران MSP و ارائه دهندگان خدمات IT نشان داده که بیشتر فعالیت‌های بازاریابی آنها به نتیجه نمی‌رسد.

حتی روند جمع آوری و پاسخ دادن به تماس‌های ارجاعی هم نتوانسته یک سیستم موثر تولید مشتری بالقوه باشد. چراکه اغلب این فرآیندها سازمان نیافته، بی نظم و بداهه هستند.

برای جذب مشتریان بالقوه و کنترل فروش خدمات مدیریت شده، استراتژی بازاریابی برای شرکت های پشتیبانی شبکه MSP شما باید نقطه اتصالی بین چشم‌انداز کاری‌تان و مشتری باشد.

 

 

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...