بالاخره تلویزیون اینستاگرام (IGTV) رونمایی شد!این سرویس را باید تلاشی برای تبدیل شدن به یک رقیب جدی برای یوتیوب خواند.

بسیاری از بازاریابان برای بازاریابی شبکه های اجتماعی محصولات یا خدمات خود، از نرم افزار اینستاگرام استفاده می‌کنند و احتمالا مایل هستند برای ارسال ویدئوهای طولانی تر برای مخاطبان اینستاگرام خود از ابزار تلویزیون اینستاگرام (IGTV) استفاده کنند.

در این مطلب، تلویزیون اینستاگرام (IGTV) را به شما معرفی می‌کنیم و اطلاعاتی درباره نحوه استفاده از این ابزار برای بازاریابی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

 1: کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) خود را تنظیم کنید.

یکی از مشخصات و ویژگی‌های غیرعادی تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، این است که کامپیوترهای شخصی دسکتاپ، از امکان دسترسی و استفاده از این ابزار پشتیبانی می‌کنند. بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود، کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) را تنظیم نمایید.

 

ساخت کانال با استفاده از تلفن همراه

برای آنکه با استفاده از تلفن همراه خود یک کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) رسمی بسازید، نخست باید نرم افزار رایگان تلویزیون اینستاگرام یا IGTV را دانلود کنید (این نرم افزار برای سیستم های آیفون و اندروید در دسترس است). این نرم افزار، جدا و مستقل از اینستاگرام است (اما شما می‌توانید از نرم افزار اینستاگرام نیز مستقیما به تلویزیون اینستاگرام  (IGTV) دسترسی پیدا کنید).

پس از نصب نرم افزار تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، آن را باز کرده و به حساب کاربری اینستاگرام خود وارد شوید.

سپس، باید کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) خود را تنظیم کنید. روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید.

ساخت کانال IGTV با استفاده از تلفن همراه

از فهرست پیش روی خود، گزینه Create Chanel یا ساخت کانال را انتخاب کنید.

ایجاد کانال IGTV

حال از دستورالعمل ها پیروی کنید تا کانال خود را تنظیم نمایید.

تنظیم کانال IGTV

پس از اتصال به حساب کاربری اینستاگرام، اطلاعات حساب کاربری شما در کانال منتشر می‌شود و شما می‌توانید یک ویدئو آپلود کنید.

ورود به کانال تلویزیون اینستاگرام

 

ساخت کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) با استفاده از کامپیوتر

برای آنکه بتوانید با استفاده از کامپیوتر، یک کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بسازید، باید از دستورالعمل های زیر پیروی کنید.

از سایت Instagram.com به بخش ورود به حساب کاربری بروید و با استفاده از نام کاربری و گذرواژه به حساب کاربری خود وارد شوید.

در پایین قسمت بیوگرافی (bio)، یک نوار ابزار مشاهده می‌کنید که گزینه های Posts، IGTV و Saved روی آن درج شده اند. گزینه  IGTV را انتخاب کرده و روی Get Started کلیک کنید.

ساخت کانال IGTV با استفاده از کامپیوتر

برای نهایی کردن تنظیمات، از دستورالعمل ها پیروی کرده و روی گزینه  Create Channel کلیک کنید.

 

2: بارگذاری ویدئو در تلویزیون اینستاگرام (IGTV)

تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، یک پلتفرم صرفا ویدئویی است و متأسفانه، شما نمی‌توانید یک ویدئو را مستقیما داخل نرم افزار IGTV ضبط کنید. بلکه فقط می‌توانید فایل های ویدئویی خارجی را که پیشتر ضبط کرده اید، در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) خود بارگذاری نمایید.

ویدئوها باید در جهت عمودی یا پُرتره باشند. اندازه ایده‌آل ویدئوها برابر 9:16 است؛ اما این نرم افزار از ویدئوهایی که نسبت آنها 4:5 است و نزدیک به قالب مربع می‌باشند نیز پشتیبانی می‌کند. اگر نسبت ابعاد ویدئو غیر از 9:16 باشد، ویدئو کل صفحه را پوشش نمی دهد. این نرم افزار، به لحاظ تعداد ویدئوهای بارگذاری شده، هیچ محدودیتی ندارد.

بیشتر بخوانید:  برندها چگونه از تلویزیون اینستاگرام (IGTV)  استفاده می‌کنند؟

پس از آنکه ویدئو را آپلود کردید، تمام فالوورهای اینستاگرام شما می‌توانند آن را ببینند. فالوورهای کنونی شما، بصورت اتوماتیک کانال شما را دنبال یا فالو میکنند و میتوانند از طریق انتخاب گزینه آنفالو یا عدم دنبال کردن، از کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) شما خارج شوند. نرم افزار تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، به هر کاربر چندین ویدئو را پیشنهاد می‌کند؛ و به این ترتیب، احتمال انتشار محتوای ویدئویی شما برای فالوورهای جدیدی که به محتواهای شبیه به محتوای شما علاقه داشته‌اند، افزایش خواهد یافت.

 

بارگذاری ویدئو با استفاده از تلفن همراه

برای آنکه یک ویدئو را با استفاده از تلفن همراه بارگذاری کنید، برروی آیکون + در بالای قسمت بیوگرافی کلیک کنید. از میان ویدئوهایی که در گالری به نمایش در می‌آیند، ویدئوی موردنظر را انتخاب کرده و در کانال خود بارگذاری نمایید.

بارگذاری ویدئو با استفاده از تلفن همراه

در زمان بارگذاری ویدئو با استفاده از تلفن همراه، با برخی محدودیت ها مواجه خواهید بود:

  • ویدئوها باید حداقل 15 ثانیه باشند (یعنی شما نمی‌توانید از میان ویدئوهای استوری اینستاگرام خود موردی را بارگذاری کنید).
  • ویدئوها نباید طولانی تر از 10 دقیقه باشند (برای کاربران معمولی فعلا این محدودیت ده دقیقه‌ای است و برای کاربرانی که فالوورهای زیادی دارند این امکان وجود دارد که ویدئوهای تا 60 دقیقه آپلود کنند).
  • ویدئوهای لایو (زنده) اینستاگرام که در دستگاه تلفن همراه شما ذخیره می شوند (و حتی کوتاهتر از 10 دقیقه هستند)، در گالری ویدئوهای قابل بارگذاری نشان داده نخواهند شد. برای بارگذاری ویدئوهای لایو یا زنده باید آنها را در یک فولدر (پوشه) دیگر در تلفن همراه خود ذخیره کنید (مثلاً، آن را در فولدر تصاویر گوگل ذخیر نمایید).

پس از آنکه ویدئو را برای بارگذاری انتخاب کردید، عنوان، توصیف و تصویر کاوِر را اصلاح و ویرایش نمایید.

اصلاح کاور فیلم ها در تلویزیون اینستاگرام

برای ویدئوی خود، یک عنوان کامل و گویا انتخاب کنید که مخاطب را به تماشای ویدئو ترغیب کند. بدین نکته توجه داشته باشید که عناوین ویدئوها، کوتاه باشند زیرا در قالب یک عبارت 25-20 کاراکتری به نمایش در خواهند آمد؛ کلیدی ترین لغات را در ابتدای عنوان درج کنید.

زمانیکه از یک تلفن همراه برای بارگذاری ویدئوها استفاده می‌کنید، امکان ویرایش عناوین و توصیفات ویدئو پس از بارگذاری وجود ندارد. حواستان به اشتباهات تایپوگرافیک باشد؛ و پیش از ارسال ویدئو مطمئن شوید که تمام اطلاعات موردنظرتان، در قسمت توصیفات درج شده است. درصورت نیاز می‌توانید عناوین و توصیفات را با استفاده از کامپیوتر ویرایش کنید.

اکثر تصاویر کاوِر پیش فرض، برای ویدئوهای شما مناسب نیستند. برای آنکه بتوانید تصویر کاور را اصلاح کنید، باید گزینه ی Edit Cover را انتخاب کنید. از صفحه ای که پیش روی شما ظاهر می‌شود، یک تصویر دیگر را برای تصویر کاور انتخاب کرده یا هر قاب (قطعه) از ویدئوی خودتان که مورد نظر است، انتخاب نمایید.

ویرایش کاور فیلم در تلویزیون اینستاگرام

پس از اصلاح و ویرایش تمام مؤلفه های ویدئو، روی گزینه ی Post کلیک کنید تا ویدئو در کانال تلویزیون اینستاگرام شما بارگذاری شود.

پس از ساخت نخستین ویدئو در تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، متوجه حضور آیکون IGTV در ردیف هایلایت‌های پروفایل موبایل خود خواهید شد. تمام کاربران اینستاگرام می‌توانند با کلیک برروی این آیکون، به کانال تلویزیون شما وارد شده و فهرست ویدئوهایتان را مشاهده کنند.

بیشتر بخوانید:  21 استراتژی مفید برای بازاریابی شرکت های پشتیبانی شبکه (MSP)

آیکون IGTV در اپلیکیشن

بارگذاری ویدئو با استفاده از کامپیوتر

برای آنکه نخستین ویدئوی خود را در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بارگذاری کنید، باید فایل ویدئویی را به داخل بخش بارگذاری ویدئو بِکشید و در آنجا رها کنید.

بارگذاری ویدئو با استفاده از کامپیوتر

اکثر حساب های کاربری، محدود به ارسال ویدئوهایی 15 ثانیه الی 10 دقیقه ای (البته با تلفن همراه) می‌باشند. اینستاگرام اعلام کرده است: “حساب های کاربری بزرگتر و همچنین حساب های کاربری مورد تأیید اینستاگرام” میتوانند درصورت استفاده از ابزار دسکتاپ، ویدئوهایی به طول 60 دقیقه نیز بارگذاری نمایند.
متأسفانه، هیچ تعریفی برای “حساب های کاربری بزرگتر” ارائه نشده است.

در طول زمان بارگذاری ویدئو، شما میتوانید توصیفات و عنوان ویدئو را تکمیل کنید. پس از آنکه ویدئو بارگذاری شد، امکان ویرایش تصویر کاور برای شما فراهم می آید (روال کار، مطابق با روال ویرایش تصویر کاور با استفاده از تلفن همراه است).

زمانیکه ویدئوی شما برای بارگذاری آماده شد، برروی گزینه Post کلیک کنید تا ویدئو در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بارگذاری شود. بعلاوه، شما می‌توانید ویدئو را در قالب یک فایل بایگانی نگه دارید و هر زمان که مایل بودید در کانال بارگذاری کنید؛ یعنی احتیاجی به ضبط و ارسال آنی ویدئو نیست.

ابزار دسکتاپ، امکان ویرایش ویدئو پس از بارگذاری را نیز در اختیار شما قرار میدهد. برای ویرایش عنوان یا توصیفات ویدئو، باید ویدئویتان را از کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) خود تماشا کنید؛ روی آیکون سه نقطه کلیک نمایید؛ و گزینه ی Edit Video را از فهرست گزینه ها انتخاب کنید.

بارگذاری ویدئو با استفاده از کامپیوتر

3: بهترین پیشنهادها برای ارسال ویدئوهای پربازدید در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV)

اینستاگرام، کاربران خود را به بارگذاری ویدئوهای منحصر به فرد و بدیع در تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، تشویق می‌کند. از آنجاییکه ویدئوهای تلویزیون اینستاگرام (IGTV) باید طولانی تر از 15 ثانیه باشند، شما نمی‌توانید ویدئوهای استوریتان را مجدداً در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بارگذاری کنید و از آنجاییکه این ویدئوها باید از یک منبع خارج از اینستاگرام در کانال بارگذاری شوند، اینستاگرام فرض را بر این می‎‌گیرد که شما پیشتر، محتواهای ویدئویی جداگانه ای برای این کانال تهیه می‌کنید.

برای آنکه بتوانید ویدئوهای مؤثر و پربازدید در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بارگذاری کنید، چند تاکتیک به شما معرفی میکنیم تا از آنها برای ویرایش و بارگذاری ویدئوهایتان استفاده نمایید.

 

از ارسال ویدئو با صدای بلند یا آزاردهنده خودداری کنید!

تمام ویدئوها در کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، سریعاً به محض انتخاب به نمایش در می آیند. احتمال آنکه صدای رسانه تلفن همراه کاربران بلند باشد و ایشان آماده گوش دادن به صدای ویدئوی شما نباشند، وجود دارد.

در پلتفرم های دیگر، تنظیمات پیش فرض به گونه‌ای است که ویدئوها بدون صدا نمایش داده می‌شوند؛ اما در پلتفرم کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) ، شما می‌توانید ویدئوهایی بسازید که صوت در آنها نقش مهمی دارد. اما از آنجاییکه ویدئوهای کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) بصورت خودکار نمایش داده می‌شوند، احتمالا اصوات و صداهای آزاردهنده و بلند باعث می‌شوند که مخاطب از ویدئوی شما عبور کند. مکالمات، مصاحبه ها و صداگذاری، استراتژی های خوبی برای طراحی ویدئوها هستند.

بیشتر بخوانید:  راهنمای جامع اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی از طریق افراد تأثیرگذار

 

در توصیفات ویدئو، لینک قرار دهید!

کاربران می‌توانند بر روی هرگونه آدرس URL که در توصیفات ویدئو درج شده است، کلیک کرده و به آدرس موردنظر هدایت شوند؛ این بدان معناست که شما می‌توانید در افزایش ترافیک و آمار بازدید یک سایت یا URL نقش مثبت داشته باشید. در هر قسمت از توصیفات ویدئوی خود، آدرس URL مورد نظرتان را درج کنید. پس از بارگذاری ویدئو، این آدرس تبدیل به یک هایپرلینک خواهد شد.

در توصیفات ویدئو، لینک قرار دهید

 

از آنجاییکه کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) برای اکثر کاربران، تازه و ناشناخته است و بسیاری از آنها نمی‌دانند که امکان کلیک برروی لینک ها وجود دارد (یا حتی برخی از آنها نمی‌دانند که ویدئوها، با توصیف همراه هستند!)، بهتر است که در ویدئوی خود اعلام کنید و از مخاطب بخواهید که بخش توصیفات را بخواند و برروی لینک مندرج در آن کلیک نماید.

 

در بخش توصیف ویدئوها از هشتگ استفاده کنید!

استفاده از هشتگ، یک قانون طلایی برای افزایش آمار بازدید و لایک در اینستاگرام است و کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید در بخش توصیفات ویدئو، از یک فهرست از انواع هشتگ ها استفاده کنید؛ در این شرایط، ویدئوهای شما در بخش هشتگ‌های جستجوشده توسط کاربران به نمایش در می‌آید. کاربرهایی که در قسمت نتایج جستجو، برروی ویدئوی شما کلیک می‌کنند، آن را در قالب یک ویدئوی فول اسکرین از کانال تلویزیون اینستاگرام مشاهده خواهند کرد.

در بخش توصیف ویدئوها از هشتگ استفاده کنید

 

اطلاعات مربوط به insights ویدئوی ارسالی خود را بخوانید!

یکی از بخش های مهم استراتژی ارسال ویدئو در کانال، تحلیل نتایج و پیامدهای محتوای ارسالی است. خوشبختانه، اینستاگرام امکان دستیابی مستقیم به اطلاعات insights از طریق تلفن همراه را فراهم کرده است.

برای آنکه  این اطلاعات را بخوانید، روی آیکون سه نقطه برروی ویدئوی موردنظر کلیک کنید و گزینه Insights را انتخاب نمایید. در این قسمت، میزان تأثیرگذاری ویدئوی خود و همچنین نرخ آمار بازدید را مشاهده خواهید کرد.

insights ویدئوی ارسالی

در قسمت insights شما می‌توانید نرخ مشارکت یا درگیری مخاطبین خود برای هر پست را ببینید و همچنین متوجه می‌شوید که چه تعداد از مخاطبینتان برای دیدن مجدد ویدئوی شما به کانال شما بازگشته‌اند.

اطلاعات مربوط به insight ویدئوی ارسالی خود را بخوانید

به نظرات کاربران درمورد ویدئوی خود پاسخ دهید!

بینندگان و کاربران اینستاگرام میتوانند ویدئوی کانال تلویزیون شما را مانند باقی پست های صفحه کاربریتان، لایک کنند و برای آنها نظر درج نمایند. شما این نظرات را در میان باقی نوتیفیکیشن ها اینستاگرام خواهید دید.

برای پاسخ دادن به نظرات کاربران، برروی نظر کاربر در قسمت نوتیفیکیشن کلیک کرده یا با کلیک برروی آیکون Comment در ویدئوی کانال، مستقیماً به فهرست نظرات بروید.

به نظرات کاربران درمورد ویدئوی خود پاسخ دهید

 

نظرتان چیست؟ آیا قبلاً از کانال تلویزیون اینستاگرام (IGTV) استفاده کرده اید؟ آیا به روش های خلاقانه و بدیع برای ساخت ویدئو برخورده اید؟ آیا حساب کاربری دیگری را می‌شناسید که ویدئوهای باکیفیت و مؤثر ساخته باشد؟ دیدگاه و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...